Bodenský triatlon

21.08.2016

Dne 21.8.2016 pořádal spolek Živé Sokolovsko ve spolupráci s obcí Habartov historicky první ročník Bodenského triatlonu.
Sportovní den odstartoval v 10:00hod běžecký závod dětí dlouhý 1,35km, který vedl okolo chovného rybníku na Bodenu. Jedinou dívkou závodu byla Tereza Maierová a odnesla si tak medaili za první místo. Za chlapce byl první Lukáš Hamata, druhý Adam Hanek a třetí Adam Sejkora. Celkem se na start dětského závodu postavilo 6 běžců.
Hlavní závod - triatlon odstartoval výstřelem v 11:00hodin. "Trať triatlonu se skládala z plavání dlouhého cca 200m v jezeru Boden , jízdy na horském kole v délce cca 10km po výsypce v okolí jezera a běhu po in-line dráze v délce 3,15km" říká Iveta Müllerová, jedna z pořadatelek Bodenského triatlonu.
"Na start se postavilo celkem 10 žen, 20 mužů a 5 týmů. V neděli ráno jsme se obávaly, zda nám bude přát počasí, ale po 9:00 hod. se ukázalo sluníčko, které nás doprovázelo po celý závod. S účastí na prvním ročníku jsme velmi spokojené a věříme, že na druhém ročníku bude počet závodníků minimálně dvojnásobný," dodala s úsměvem Lucie Raclová, druhá žena ze spolku Živé Sokolovsko.
Hned první část závodu , plavání, značně rozdělilo pole závodníků. Pro většinu z nich bylo plavání nejtěžší částí závodu, ale i přesto většina nasedala na kola s úsměvem a mávala divákům i fotografům. Až na dvě táhla stoupání, čekala na závodníky - cyklisty, převážně rovinatá trasa, ovšem dosti kamenitá . V místě startu závodníci vyměnili kola za "kecky" a čekala je poslední etapa - in-line osmička.
"Prvním mužem v cíli a celkovým vítězem se stal Honza Sokol s časem 40,43, následovaný Jindrou Stuchlem ( 44,30) a Pavlem Švarcem (44,55) . V ženách si pro vítězství doběhla Verča Kounovská s časem 53,55, druhá byla Lucka Smolíková (54,57) a třetí Lucka Steinfeldová (55,02). V týmech se z prvního místa radovali Honza Ševčík, Tomáš Tvaroužek a Véna Bechiňský s časem 41,48. Druhý byl tým ve složení Ivča Sinkulová, StandaTříska a Peťa Kopička (46,16) a třetí místo obsadili Kuba, Peťa a Martin Tvarůžkovi (47,21)" říká Jana Třísková, třetí pořadatelka ze spolku Živé Sokolovsko.
"Všichni závodníci i diváci byli naprosto úžasní a vytvořili nezapomenutelnou atmosféru na Bodenu. Obrovský obdiv u nás mají nejstarší účastníci závodu - neslyšící manželé Bobeničovi, kteří závodily v týmu se svou snachou. Jejich sportovní výkon, doprovázený po celou dobu úsměvem na tváři, byl neskutečný. A věkovým opakem byl jedenáctiletý Lukáš Hamata, který prvně vyhrál dětský závod a poté startoval i v triatlonu s neskutečným 10.místem mezi muži" , dodala Iveta Müllerová.
Velké díky patří městu Habartov a panu Janurovi za podporu akce, Sokolovské uhelné a.s. za možnost využití pozemků k závodu, občerstvení na Bodenu a všem sponzorům, dobrovolníkům a dobrovolným hasičům, fotografům, kteří při akci pomáhali.

Fotografie z akce :