Citické kilometry

07.08.2016

Běžecký závodní boom, který v posledních letech zavaluje celou naší zemi, už plně dorazil i do Karlovarského kraje. Důkazem toho je vznik několika nových závodů. Jedním z nich byl i závod Citické kilometry, který si odbyl svou premiéru.

Citice jsou menší obec v okrese Sokolov a díky společenství Živé Sokolovsko se staly dalším bodem na běžecké mapě. V neděli 7. srpna se zde konal premiérový ročník závodu Citické kilometry. Organizátorky si připravily trať nejen pro běžce, ale také pro chodce a na své si přišly i děti.

Běžci vyrazili na svou trať v 11 hodin a okolí Citic jim nabídlo opravdu velmi zajímavou trať. Úvod tratě vedl kolem železnice směrem na Sokolov a velice krásný pohled se naskytl běžcům zhruba po dvou kilometrech, když nabíhali na most přes železnici. Pokud se běžci jen trochu ohlédli za sebe, uviděli nádhernou scenérii zatopené lomové lokality Medard - Libík.

Po seběhnutí z mostu následoval začátek dlouhé etapy po asfaltu cyklostezky Ohře. Ta vede, jak je známo, podél stejnojmenné řeky, a tak běžci kromě přilehlé přírody a motivujících nápisů na trati mohli sledovat i několik desítek vodáků putujících po řece v opačném směru. Sluneční záře a rozpálený asfalt v některých částech trati byl pro mnoho běžců velice nepříjemný a "štrůdl" běžců se tak pomalu ale jistě začal roztahovat po délce celého zbytku trati a v mnoha případech naznačil, jaké bude konečné pořadí.

Nejrychlejším mužem závodu se stal sokolovský Dušan Parihuzič s více jak dvouminutovým náskokem na druhého Tomáše Tvaroužka z Nové Role. Medailové pořadí mužů pak zakončil na třetí pozici Petr Hron ze Sokolova.

Mezi ženami nový závod ovládla Iva Sinkulová ze Sokolova, druhý byla Doris Bigasová z Plesné a třetí se umístila Natálie Körferová z Bublavy.

Fotagrafie z akce: